Borkovia Borek Wielki

Borek Wielki
Podkarpackie

Data powstania

Brak daty powstania klubu.

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Uczniowski Klub Sportowy Borkovia Borek Wielki powstał w 2004 r. z inicjatywy księdza wikarego Roberta Śliwy, oraz byłego sędziego piłkarskiego, późniejszego prezesa Borkovii Antoniego Kielara.Jeszcze około roku 1965 w naszej miejscowości zawiązano LZS Borek Wielki. Pierwszy stadion znajdował się na polu p. Henryka Zabawskiego (obok Budpolu). Tam rozgrywano mecze aż do czasu utworzenia stadionu na obecnym miejscu (tj. po oddaniu do użytku Domu Ludowego - około 1976 r.). Wyróżniającymi się wtedy działaczami byli: Chełpa Aleksander, Zabawski Aleksander i Sado Zdzisław. Obecna drużyna zaczęła grać dopiero od sezonu 2006/2007 i walczyła w dębickiej B-klasie. Pierwsze spotkanie połączone z uroczystością otwarcia odbyło się 12 czerwca 2006 r. z Olchovią Olchowa na stadionie w Borku Wielkim. Przed spotkaniem ksiądz proboszcz parafii Borek Wielki poświęcił płytę boiska, by strzegła graczy Borkovii przed utratą goli i pomagała wygrywać... Pierwszy sezon rozgrywek czyli 2006/2007 Borkovia zakończyła na przedostatnim 13-tym miejscu ale potem było już lepiej... Sezon 2008/2009 oraz 2009/2010 zakończyliśmy na 5-tym miejscu . Na półmetku sezonu 2010/2011 znaleźliśmy się na 1 miejscu B-klasy I grupy dębickiej - na koniec sezonu straciliśmy kilka punktów kończąc jako wicelider z historyczny pierwszym awansem do A - klasy!
Wiadomości (utwórz nową)